مقدمات و اصول کلی طراحی لبخند دیجیتال

ساخت وبلاگ
چکیده : طراحی لبخند دیجیتال به روش دکتر Coachman مقدمات طراحی لبخند دیجیتال The Digital Smile Design، امروزه... با عنوان : مقدمات و اصول کلی طراحی لبخند دیجیتال بخوانید :

طراحی لبخند به روش دکتر Coachman

طراحی لبخند دیجیتال The Digital Smile Design، امروزه در کلینیک ها و مطب ها مورد توجه قرار گرفته است. این روش توسط دکتر Coachman توسعه بسیاری پیدا کرده است.

نمای کامل از یک بیمار را نشان می دهد که با یک طرح درمان صریح و واضح، عملکرد و زیبایی آن بهبود یافته است.

یکی از خصوصیات منحصر به فرد DSD این است که به بیمار یک تصویر کلی از لبخندش، بعد از درمان نشان می دهد. در این روش (DSD) می توان بیمار ار از هدف این طرح درمان آگاه و متقاعد و او را برای داشتن یک نمای صورتی بی عیب و عالی تشویق نمود.

DSD)  Digital Smile Design) چند منظوره است و مفاهیم مقدماتی با تمام جزئیات توسط دکتر Coachman توضیح داده شده و در وب سایت ایشان موجود است. هرچند در این مقاله، توضیحی راجع به مقدمات DSD داده نشده و بیشتر تمرکز بر روی تجربیات شخصی ایشان و مشاهداتشان می باشد.

برای انجام این جراحی علاوه بر انجام معاینات کلی (Extra/Intra Oral) بهتر است در مرحله اول یک فتوگرافی از نمای فرونتال از بیمار تهیه شود که این خود اولین قدم برای درمان به روش DSD است.

ثبات در موقعیت سر و گردن برای طراحی لبخند دیجیتال

در قدم اول توجه کردن به نحوه تکلم، لبخند و حالات صورت و گردن بیمار حائز اهمیت است. نکته مهم دیگر این است که یک سری خطوط فرضی که شایع ترین آن ها خطوط افقی است که مردمک چشم را به هم متصل کرده و فاصله و تقارن آن را بررسی می کند.

هدف از اندازه گیری این پارامترهای فرضی توسط دکتر Coachman بررسی اختلال عملکرد جمجمه- فک پایین (Crania-Mandibular Dysfunction) در بیمار می باشد. چرا که تجربه ثابت کرده این اندازه گیری ها انجام عمل جراحی را راحت تر نموده و باعث بدست آمدن نتایج قابل قبول می شود.

در این نمونه ها دکتر Coachman برای ثابت نگه داشتن چانه و سربیمار از دستگاه Slit-Lamp (دستگاهی که برای ثابت نگه داشتن گردن بیمار در چشم پزشکی ها استفاده می شود) استفاده کردند تجربه ثابت کرده است برای نگه داشتن سربیماران در بهترین حالت سه بعدی هنگام گرفتن اندازه های بیمار، استفاده از این روش راحت ترین پوزیشن ممکن است.

قالب گیری دیجیتال

ایشان همچنین از فتوگرافی های فرونتال برای مدل سازی و ارائه طرح درمان، برای قالب گیری دیجیتال (Digital Impression) توسط تکنسین و تست مدل نهایی و مدل آماده شده استفاده کردند.

در مقالات بعدی یک کیس با طرح درمان DSD توسط دکتر Coachman بدون توضیح جزئیات روش کار Smile Design نشان داده می شود.

دکتر Coachman تایید کردند که این فرایند کار دیجیتال (Digital Work Flow) بسیار کمک کننده هستند و در هر مرحله از درمان، علاوه بر تامین زیبایی و صرفه جویی در زمان، نتیجه بهتری با حداقل تصحیح در پلان افقی/ عمودی می دهد.

نتیجه نهایی

در این مقاله کوتاه، در واقع روش جدیدی از فتوگرافی فرونتال برای دستیابی به مقدمات روش DSD، توسط دکتر Coachman استفاده شده، که این تغییرات به استاندارد شدن فتوگرافی ها و افزایش کیفیت طرح درمان در هر مرحله از کار کمک شایانی کرده است. در روز های آتی این مقاله منتشر خواهد شد.

مقدمات طراحی لبخند دیجیتال

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : دوشنبه 21 اسفند 1396 ساعت: 12:08